Ostatnio Zaktualizowany:

Garmażeria – jedz zdrowo i wykwintnie!

Kategorie Garmażeria

Zdrowe odżywianie to obecnie temat modny, ale nie o mode tu chodzi. Naturalne, eko posiłki to “paliwo” dla naszego organizmy, który pracuje codziennie na wysokich obrotach. Zróbmy więc wszystko aby dobrze działał przez długie, długie lata. W końcu jesteś tym, co jesz… jest to prawda w 100%.

Co jest zdrowe i kolorowe?

Zdrowe odżywianie nie musi być nudne i monotonne. Zazwyczaj brakuj nam pomysłu na przygotowanie czegoś co jest zdrowe, ale także niewiarygodnie smaczne. Idziemy na łatwiznę, a przecież czas skończyć z ociekającymi tłuszczem kotletami. Czas zacząć iść w stronę “eko” życia.

Oczywiście nie zdziwi fakt, że najzdrowszymi produktami są warzywa i owoce, jednak warto przytoczyć inne produkty, które pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia.Oto przedstawiamy  listę najzdrowszych produktów, które każdy powinien wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu. Należą do nich między innymi:

  • warzywa kapustne (wzmacniają kości, poprawiają pracę mózgu i chronią przed wadami wzroku)
  • owoce – jagody, truskawki, borówki (hamują procesy starzenia się i zapobiegają rozwojowi wielu schorzeń)
  • orzechy i migdały (wspierają pracę mózgu oraz dobre funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego)
  • ryż ( obniża ryzyko chorób układu krążenia i raka)
  • ryby ( pomagają zapobiec stanom zapalnym)
  • oliwa (obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, nowotworów).

Czy eko żywność musi być droga?

Nadal istnieje przekonanie, ze ekologiczna żywność jest droga i nie dostępna dla każdego. Okazuje się, ze jest to mit. Oczywiście istnieją specjalne sklepy z eko produktami, które mogą okazać się zbyt drogie, dla osób należącej do klasy średniej. Na szczęście istnieją garmażerki.

Garmażeria, bądź jeszcze lepiej eko garmażeria jest miejscem stworzonym dla każdej osoby dbającej o swoje zdrowie. Znajdzie się tu gotowe dania, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą na wynos. Dodatkowo można zaopatrzyć się w zdrowe produkty. Warto podkreślić, że każdy produkt oraz danie są przygotowane z naturalnych, wyselekcjonowanych składników, dzięki czemu dania są niepowtarzalne- smaczne, pięknie wyglądają i są zdrowe.

Do przykładowych produktów dostępnych w garmażerii należą pierogi, sałatki, kotlety, kopytka lub kluski leniwe, ryby, dania wegetariańskie, sałatki oraz kanapki. To nie wszystko. Prawda jest taka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie masz chęci gotować lub po prostu brakuje Ci na to czasu? To nie problem. Wystarczy odwiedzić garmażerię ekologiczną i zafundować swojej rodzinie posiłek pełnowartościowy i wspaniale smakujący

Czekolada zdjęcie utworzone przez timolina - pl.freepik.com